BLOG S NAJKVALITNEJŠÍM OBSAHOM V OBLASTI ZDRAVIA NA SLOVENSKU!

Lieky a ich vplyv na ľudský organizmus

Lieky

Užívate pravidelne lieky, ktoré vám predpísal váš obvodný lekár, kardiológ alebo iný špecialista? V domienke, že svojmu organizmu pomáhate a liečite všetky choroby ktoré vás postihli, však robíte presný opak! Škodíte svojmu telu, orgánom a imunite.

Ako lieky fungujú?

Vo väčšine prípadov liek, ktorý “pomôže” a potlačí chorobu, na druhej strane postupne poškodzuje iné časti tela, orgány, narúša procesy v tele a vytvára tak ďalší zdravotný problém, ktorý sa časom prejavý.

Tento stav je nazývaný ako vedľajšie alebo nežiadúce účinky liekov.

Ako to bežne chodí?

Lieky majú rôzne nežiadúce účinky, no informovanosť o nich nieje dostatočná.

Lekár diagnostikuje pacientovy zdravotný problém a vzhľadom na to mu predpíše liek, ktorý pacient pravidelne a poctivo užíva. U pacienta sa užívaním lieku neskôr prejavia nežiadúce účinky a preto opäť navštívi lekára. Tu ale nastáva problém. Rozoznanie vedľajších účinkov lieku a prejavu novej choroby nie je jednoznačné. Často sú však nežiadúce účinky liekov vyhodnotené ako nové ochorenie a pacient tak dostane novú diagnózu a ďalšiu hŕbu liekov, čo je výhodné aj pre peňaženku lekára ale aj pre biznis farmaceutických firiem.

Tomuto sa hovorí hovorí “začarovaný kruh” alebo “cesta do pekla” z ktorej sa už človek ťažko dostane pokiaľ neprevezme zodpovednosť za svoje zdravie na seba, nemá kvalitné vzdelanie v oblasti zdravia alebo nevyhľadá účinné uzdravovacie postupy prírodnou cestou prípadne dobrého a overeného špecialistu, ktorý sa venuje alternatívnej medicíne.

Zapamätajte si:

LIEKY NIKDY NEODSTRÁŇUJÚ SKUTOČNÚ PRÍČINU CHOROBY, IBA DOČASNE ZMIERŇUJÚ JEJ PRÍZNAKY A PREJAVY !!!

Ktorý orgán lieky najviac poškodzujú?

Najviac si to odnáša pečeň. Je všeobecne známe, že pečeň poškodzuje najmä alkohol, no kto sa zamyslel nad tým, ako veľmi ju poškodzujú lieky ? Lieky obsahujú emulgátory, farbivá, stabilizátory, arómy, leštidlá, konzervanty (tzv.éčka) a rôzne ďalšie – tieto zložky by sa dali nazvať jedným spoločným názvom „toxické látky“ ktoré zanášajú telo a vytvárajú v ňom  kyslé prosteredie, ktoré je živnou pôdou pre vírusy, choroby, parazity, baktérie atd.

Pečeň, ktorá je poškodená a nevykonáva svoju funkciu na 100%,  vedie k nerovnováhe v mozgu a orgánov. Táto nedostatočnosť so sebou prináša ďalšie zdravotné problémy ako je oslabenie svalov, a častejšie dochádza k metabolickým, infekčným a krvným poruchám, čo vedie k opätovnému užívaniu nových liekov.

Chorá pečeň sa prejaví taktiež aj na psychike. Pacient s poškodenou pečeňou má sklony k agresivite, únave, nechutenstvu, depresií alebo trpí poruchami spánku. Naopak, človek so zdravou pečeňou má vyrovnané myšlienky.

Bohužiaľ, pečeň nie je jediná časť nášho tela, ktorú lieky poškodzujú ale ide tu o plno ďlaších častí, orgánov a poškodení ktoré lieky spôsobujú.

Príklad vedľajších účinkov lieku

Protizápalové lieky – tieto lieky sú podávané na tlmenie bolesti a zápalu napríklad pri artritíde. Po ich dlhodobom užívaní však lieky ničia spojivové tkanivo v kĺboch a tým pádom sa ochorenie skôr zhorší ako zlepší.

Estrogény a iné hormonálne lieky –  podávané ako prevencia proti ochoreniu kostí, osteoporóze a srdcovým poruchám, aj keď je známe, že u žien vyvolávajú až v 30% -tách rakovinu. Najčastejšie je to rakovina prsníkov a maternice.

Viac o liekoch a ich vedľajších účinoch sa môžete dozvedieť v týchto dvoch zaujímavých knihách, ktoré vám odporúčame.

 

PS: Ak máte aj vy nejakú skúsenosť s vedľajšími účinkami liekov, budeme radi ak nám ju napíšete do komentárov.

ZDIEĽAŤ ČLÁNOK

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

  • FACEBOOK STRÁNKA
  • KATEGÓRIE BLOGU
  • NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY
  • SOCIÁLNE SIETE
  • ODPORÚČANIE MESIACA
  • NAJNOVŠIE PRÍSPEVKY